Nábor slovenských dodavatelů pro české veřejné zakázky

3. 3. 2020

V České republice chybí dodavatelé pro vyhlašované veřejné zakázky, množství nabídek dlouhodobě klesá, čímž se snižuje konkurence a roste cena. Chceme podpořit náš trh zahraničními dodavateli a zvýšit tak počet kvalitních nabídek v českých veřejných zakázkách.

Kulturně i jazykově je českým zadavatelům nejblíže Slovensko. Proto zahajujeme nábor slovenských dodavatelů pro české veřejné zakázky. Český i slovenský právní řád historicky vychází z jednoho zdroje a oba zákony o veřejných zakázkách stojí na stejných principech.

Nový projekt představuje slovenským firmám Centrální databázi dodavatelů (CDD) na platformě FEN, do které se mohou zaregistrovat. CDD je napojena na více jak 250 elektronických nástrojů, kde se ročně vypisuje přes 60 000 veřejných zakázek v hodnotě několika set miliard Kč.

Vše, co potřebují vědět o českých veřejných zakázkách, se dozví na našich vzdělávacích akcích v rámci seriálu pod názvem „Jak na veřejné zakázky v Česku“. Přímo v Bratislavě pro ně otevřeme kurzy: Ukázky elektronických nástrojů, praktický Workshop – Podání elektronické nabídky, a úzce specializované školení Zákon o zadávání veřejných zakázek – ZAOSTŘENO na slovenské dodavatele.

Všechny kurzy najdete na webu QCM školení, kde se můžete přihlásit.