Zpět na výpis

Novinky

Třetí ročník konference je úspěšně za námi

29. 8. 2016

Třetí ročník konference je úspěšně za námi

Konference Elektronizace veřejných zakázek, která proběhla ve středu 24. srpna 2016 v Praze, se těšila velké účasti. Letos se konala pod záštitou Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR, z. s. a krajského úřadu Kraje Vysočina.

Cílem konference bylo informovat o aktuálním vývoji elektronizace veřejných zakázek v České republice. Bylo prezentováno současné dění nového zákona o zadávání veřejných zakázek a zákona o registru smluv. Prostor byl určen novinkám v oboru a zároveň výměně zkušeností v práci s elektronickými nástroji mezi účastníky z řad zadavatelů.

V kongresovém centru Hotelu Barceló Praha se sešlo téměř 150 účastníků, přednášejících a významných hostů, akcí provázela ekonomická moderátorka a redaktorka ČT24 Michala Hergetová. Hlavním partnerem konference byla společnost DLC Group a. s. Díky patří také partnerům Neogenia, s.r.o. a ZEBRA, s.r.o. Mediálně konferenci podpořil časopis Veřejná správa, aplikace Mobilní rozhlas a časopis Pro města a obce.

Konferenci jsme rozdělili na tři odborné bloky zakončené panelovou diskuzí. První část byla věnována elektronizaci a novému zákonu o zadávání veřejných zakázek. Legislativu přednášel advokát Mgr. Ing. Ladislav Kavřík. Budoucnost elektronických nástrojů nastínil Ing. David Horký, MBA za eBusiness ASSOCIATION. 

Mgr. Martin Hadaš, LL.M. z Masarykovy univerzity obohatil druhý blok svými zkušenostmi a poznatky z oblasti dotovaných veřejných zakázek. Další část byla zaměřena na centrální nákupy komodit v krajích a městech. Ing. Pavel Bureš, MBA z Královehradeckého kraje (CIRI) ukázal na praktických příkladech z praxe, jak vše probíhá.

Třetí blok byl věnován aktuální problematice zákona o registru smluv, který je platný od 1. července. Koncept představil přímo autor návrhu Mgr. Jan Farský, poslanec Parlamentu ČR. O závěrečný příspěvek se postarala komisařka z Bruselu, paní Lucia Kleštincová z European Commission. Podrobně nás seznámila se současným stavem elektronizace v zahraničí.

Věříme, že i třetí ročník konference Elektronizace veřejných zakázek byl úspěšný,a že jste zde našli mnoho zajímavostí, potřebných informací i inspirace pro Vaši další práci.

Děkujeme Vám za účast, těší nás Vaše důvěra a doufáme, že se setkáme i v roce příštím.

 

 

FAQ - časté dotazy