V povinné elektronické komunikaci školíme zadavatele i dodavatele

26. 9. 2018

Brno hlásilo babí léto a ve vyhlídce M-Paláce voněla káva a chlebíčky. Takto v úterý 11. a ve středu 12. 9. začínala školení o povinné elektronické komunikaci. To úterní bylo šité na míru DODAVATELŮM, středeční pak ZADAVATELŮM. Účastníci se měli dozvědět spoustu důležitých informací ohledně elektronické administrace dle platného zákona o zadávání veřejných zakázek.

Povinná elektronická komunikace je v poslední době velmi často skloňovaný termín. Po 18. 10. 2018 budou muset všichni zadavatelé i dodavatelé začít komunikovat výhradně elektronicky, což s sebou přináší velké množství změn. Je tedy nutné vzdělat je v této oblasti včas, aby pro ně onen zlomový den nepředstavoval stres, a oni přesně věděli, jaké povinnosti musí nově splňovat. A právě to bylo posláním těchto kurzů.

Dopolední blok trval od 9 do 12 hodin. Součástí byla také čtvrthodinová občerstvovací pauza, díky které účastníci nabrali dostatek sil čelit fůře změn, které na ně v zákoně o zadávání veřejných zakázek čekají. Tento teoretický blok měla v režii mladá sympatická právnička Mgr. Veronika Kučerová, která nejen že účastníkům vysvětlila inovace v zadávací dokumentaci, ve změnách závazku ze smlouvy či v procesu tvorby nabídek, ale také své vyprávění obohatila o cenné příklady z praxe. Na konci bloku byl prostor na dotazy, kterými účastníci kurzu rozhodně nešetřili, a aplikovali své nově nabyté vědomosti na příklady z praxe, které s nimi lektorka podrobně probrala.

Po prvním bloku se všichni účastníci odebrali do nejvyšší budovy České republiky, AZ Toweru, který se nachází hned vedle M-Paláce, kde společně poobědvali. S odpolední kávou a drobným zákuskem po obědě se pak všichni mohli těšit na druhý blok, který začínal ve 13 hodin.

Odpolední část obou školení už byla mnohem více praktická. Režii bloku převzali dva kolegové z oddělení podpory, kteří účastníky „vzali“ na exkurzi do reálného prostředí elektronických nástrojů. Předvedli jim krok za krokem administraci na E-ZAKu a Portálu pro vhodné uveřejnění, svoji ukázku doplňovali praktickými radami a připomínkami. Také po druhém bloku se strhla bouřlivá debata, na níž účastníci konzultovali nejen s lektory, ale také mezi sebou.

Zadavatelé i dodavatelé se na těchto školeních dozvěděli mnoho cenných informací, ujasnili si, co je kvůli povinné elektronické komunikaci čeká a nemine, alespoň z části pronikli do prostředí elektronických nástrojů, a v neposlední řadě si užili příjemnou atmosféru našeho školicího centra a jedinečný výhled na slunečné Brno.

Chcete se v této oblasti také vzdělat? Neváhejte a přihlaste se. Obě školení Povinná elektronická komunikace DETAILNĚ pro DODAVATELE – říjen 2018 i Povinná elektronická komunikace pro ZADAVATELE od října 2018 se budou konat v Praze i v Brně.